Na wstępie

Szukasz osób na wspólne wyjazdy? Jesteś singlem i brakuje Ci towarzystwa na urlop? Chcesz przed wyjazdem poznać osoby, z którymi spędzisz wakacje? Dysponujesz wolnym miejscem w samochodzie, chcesz oszczędzić na kosztach podróży i przy okazji poznać interesujące osoby. Poszukujesz towarzysza na wspólny wypad w góry, wycieczki rowerowe, narty lub do uprawiania innego sportu? Chcesz podzielić się wrażeniami ze swojej podróży? Jesteś na właściwej stronie!
Nieważne czy wybierasz się na krótką wycieczkę po Polsce czy planujesz wczasy w Europie lub wyprawę na koniec świata. Nieważne czy jedziesz z biurem podróży, na kolonię, obóz młodzieżowy, czy planujesz wyjazd we własnym zakresie. Każdego dnia użytkownicy TripConnect znajdują swojego towarzysza podróży.

 

O nas

TripConnect to oparty na zaufaniu serwis społecznościowy skupiający ludzi, których pasją podróże i aktywne spędzanie czasu.
Jeśli w Twojej głowie pojawiła się myśl - szukam osoby na wyjazd, to jesteś we właściwym miejscu.

Jak to się zaczęło

Podróże były moją pasją już od wczesnego dzieciństwa. Od kiedy pamiętam chciałem poznawać świat, nowe kultury, odkrywać nowe miejsca, spotykać na swej drodze fascynujących ludzi. Swoją podróżniczą przygodę zacząłem już w dzieciństwie – na początku od najbliższej okolicy, by z biegiem czasu poznawać coraz dalsze zakątki Polski, Europy a na koniec całego świata.

Cytując naszego słynnego dziennikarza-podróżnika Ryszarda Kapuścińskiego „istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”. Mnie zdarzyło się na tę nieuleczalną chorobę zapaść, mam nadzieję, że nigdy się z niej nie wyleczę i chciałbym nią zarazić jak najwięcej osób.

W czasie planowania wakacyjnych podróży, często napotykałem na ten sam problem – braku towarzystwa na wspólny wyjazd. Pomimo licznego grona znajomych, ciężko było znaleźć chętnych, którzy dysponowali wolnym czasem i środkami aby razem spędzić urlop. Często trzeba było podróżować samemu i nigdy nie wiedziałem kogo spotkam w miejscu, do którego się udaję. Dotyczyło to zarówno wyjazdów zorganizowanych, zakupionych w biurach podróży, jak i wycieczek które sam przygotowywałem. O ile fajniej byłoby poznać kogoś wcześniej, kto ma takie same wakacyjne plany, kto wybiera się w to samo miejsce w tym samym czasie, wymienić doświadczeniami, wspólnie coś zaplanować a przede wszystkim zaoszczędzić na kosztach wyjazdu.

Tak narodził się mój pomysł stworzenia serwisu internetowego TripConnect, dzięki któremu ludzie mogą się umawiać na wspólne wyjazdy i poznawać w wirtualnym świecie przed rozpoczęciem wymarzonej podróży.